Reference

Albert

Vždy čerstvé potraviny nabízí Albert díky mobilnímu monitoringu teploty a vlhkosti

Přenosné a bezobslužné řešení sběru a vyhodnocování dat v reálném čase pro kontrolu teploty při převozu potravin mezi sklady a prodejnami.

Vznik a klíčové ukazatele projektu

Řetězec Albert si zakládá na nabídce zdravých, kvalitních a čerstvých potravin. Albert stále zvyšuje požadavky na kvalitu prodávaných potravin, poptal proto mobilní měření vlhkosti napříč řetězcem včetně dopravy. Případné kolísání vlhkosti či teploty by totiž mohlo ovlivnit nejvyšší kvalitu zboží, které Albert zákazníkům nabízí.

Výběr dodavatele a řešení

Albert se v loňském roce rozhodl digitalizovat stávající řešení kontroly kvality a teplot a poptal proto dodavatele technologického řešení, který navrhne způsob a zároveň zajistí monitoring a reporting teploty a vlhkosti při převozu potravin v reálném čase pomocí mobilních čidel. Velký důraz byl kladen také na formu reportingu, jelikož měl plně odpovídat interním požadavkům a zapadat do ostatní struktury podnikových dat.

Volba padla na The Cloud Provider a službu DASHPOINT, jelikož nabídlo řešení založené na energeticky nenáročných čidlech a technologii NarrowBand IoT, která je standardem pro sítě typu Low Power Wide Area Network (LPWAN). Je to úzkopásmová síť, která dokáže využít existující infrastrukturu mobilních operátorů. V praxi to znamená, že zvolená čidla dokážou bez výměny baterie vysílat údaje o měření teploty, vlhkosti vzduchu a orientační polohy v pravidelných intervalech až po dobu 2 let od počáteční instalace. Zvolená čidla jsou zároveň nenáročná na údržbu a výměna baterií je velice jednoduchá.

Zpracování a příprava reportů a vizualizace dat se odehrává ve výkonném cloudu TCPRO. Připravená data jsou vizualizována v přehledném dashboardu, jehož parametry si stanovuje samotný zákazník. Dokáže tak v reálném čase sledovat všechny parametry, kterého zajímají, vytvářet různé sestavy dle aktuálních potřeb a výsledný reporting lze bez výhrad použít mimo jiné i pro potřeby vnitřního auditu.

Nesporným přínosem služby DASHPOINT je otevřená architektura, která je připravena integrovat čidla prakticky všech značek, a tak v případě rozšiřování požadavků na integraci dalších parametrů nemusí zákazník využívat senzory a systémy jediného výrobce.

Jak probíhala spolupráce

Po zjištění požadavků a potřeb zákazníka navrhlo TCPRO kompletní řešení, které Albert schválil. Následně se odborný tým zaměřil na přesnou konfiguraci čidel a po interním testování čidla odeslal zákazníkovi. Největší projektovou výzvou se stala kalibrace zařízení a docílení konstantní přesnosti měření. Ani to však nebyla nepřekonatelná překážka, výsledné nastavení měření je přesné a data jsou pravidelně odesílána dle předem zvolených intervalů.

„S uvedeným řešením jsme spokojeni, líbila se nám zvláště rychlost realizace
a schopnost upravovat webové rozhraní dle našich požadavků.“

Ing. Anna Malenová MSc., Quality manager own brands

Dosažené výsledky

Albert řešení nasadil jako nástroj průběžné kontroly kvality na třech mobilních jednotkách, které průběžně operativně monitorují situaci napříč celým dodavatelským řetězcem.

Zaujalo Vás naše řešení?

Filip Rakovan

Filip Rakovan

IoT Business Developer

Vyplňte následující formulář

  Jméno
  Příjmení
  Email
  Telefon
  Předmět
  Co pro vás můžeme udělat?