Reference

Hexio

Start-up Hexio roste díky virtuálnímu datovému centru

 • Nulové vstupní investici při pořízení kompletní IT infrastruktury
 • Žádné skryté poplatky či doplatky
 • 0 zbytečných minut starání se o jiné než vývojové a komerční aktivity

Hexio je moderním start-upem, který se skládá z několika nadšených programátorů a naplno se věnuje oblasti internetu věcí (IoT). Jádrem jejich práce je univerzální IoT platforma, která slouží jako hlavní prostředí pro integraci většiny IoT zařízení za použití různých komunikačních protokolů.

Tato integrace je možná u libovolného zákazníka a bez ohledu na vybraného dodavatele zařízení. Jako nadstavbu na tuto platformu vytváří Hexio nástroj AppEngine, který zajišťuje plné ovládání všech IoT zařízení z jednoho ovládacího panelu. Jako start-up má Hexio specifické potřeby a požadavky a tím správným produktem IT infrastruktury na jejich pokrytí se stalo virtuální datové centrum TCPro.

Výzva

Hexio má vysoký potenciál tržního uplatnění produktů, avšak z hlediska obchodního rozvoje je stále na začátku. Potřeby Hexia závisí na aktivitách, kterým se zrovna věnují. Při vývoji je potřeba zajistit stabilní výpočetní prostředí. Ve fázi testování se potřeby mění a dynamická přizpůsobivost je základem úspěšného otestování nových funkcionalit a modulů.

A dalším ohledem jsou nově příchozí zákazníci, kterým Hexio své produkty poskytuje v podobě SaaS (Software jako služba) a u kterých je potřeba brát ohled na individuální potřeby a rozvoj.

Dalším ohledem je také objem dat, který Hexio ke své práci potřebuje. Vzhledem k tomu, že platforma ke svému fungování využívá i práci s algoritmy a principy strojového učení, je nutné výpočetní zdroje přizpůsobovat obrovským nárokům, které souvisí se zpracováváním velkých dat. To vše je ale potřeba řešit v rámci minimálních finančních investic a nákladů na infrastrukturu.

Řešení

The Cloud Provider se společností Hexio úzce spolupracuje již od jejího vzniku. Definice potřeb tedy byla velmi jednoduchá a díky dlouhodobé spolupráci bylo možné prostředí virtuálního datového centra a jeho služeb plně Hexiu přizpůsobit.

Hexio se skládá z českých programátorů, kteří se nachází v různých koutech České republiky, kteří jsou zvyklí fungovat v odlišném režimu než ostatní. Většina programování se děje v noci, tím pádem se i většina problémů objevuje v noci.

Dohledové centrum TCPro ale funguje v režimu 24/7/365 a v češtině, takže je vše plně přizpůsobené tomu, jak jsou programátoři Hexia zvyklí fungovat.

Jak služba CLOUDPOINT Hexiu pomohla?

Nulová vstupní investice při pořízení kompletní IT infrastruktury

Nulové skryté

poplatky či doplatky

Nula zbytečných minut starání se o jiné než vývojové a komerční aktivity

Již od počátku bylo zadání jasné, a to poskytovat kompletní infrastrukturu formou služby (IaaS), takže bez investic, s nepřetržitou podporu a minimalizací nákladů, které přímo nesouvisí s vývojem a tržním uplatněním IoT řešení společnosti Hexio.

Všechny tyto požadavky splňuje řešení společnosti TCPro. Do infrastruktury jsme nemuseli investovat ani halíř, reakce prostředí i podpory na naše požadavky je velmi rychlá, a hlavně si nemusíme předplácet žádné kredity. Celé výpočetní prostředí je účtováno dle jeho reálné spotřeby,” uvádí Jiří Hýbek, CEO společnosti Hexio.

Zároveň dodává, že před uzavřením smlouvy sice pro jistotu ověřili možnosti u konkurence, ale vždy se vyskytl nějaký problém, například u jednoho potenciálního konkurenta nebylo možné dobrat se jasně dané koncové ceny nebo se objevily skryté poplatky.

V TCPro se o nás postarali od A do Z, tak jsme neměli důvod nakonec hledat jinde,” dodává Jiří Hýbek.

Výsledek

V současné době spolupracují obě firmy již téměř 8 měsíců a za tu dobu nebyl zaznamenán žádný výpadek či jakékoliv problémy s virtuálním datovým centrem, s dohledovým centrem či jinými službami TCPro.

Jiří Hýbek nakonec dodává: “TCPro sice není světově známá firma, ale úrovní a kvalitou služeb není v ničem pozadu, platíme za to, co reálně potřebujeme, ne za světovou značku. Obchodní model je dopředu jasný a za celou dobu nás TCPro ničím nezklamalo.”

Hlavní výhody virtuálního datového centra spočívají v

 • nulové vstupní investici při pořízení kompletní IT infrastruktury
 • žádné skryté poplatky či doplatky
 • 0 zbytečných minut starání se o jiné než vývojové a komerční aktivity

Zaujalo Vás naše řešení?

Jan Hes

Jan Hes

Senior IT Specialist

Vyplňte následující formulář

  Jméno
  Příjmení
  Email
  Telefon
  Předmět
  Co pro vás můžeme udělat?