Reference

Maletická farma

Vzdálený monitoring výrobních a provozních podmínek

Maletická farma se specializuje na bio chov plemen Charolais a Limousine. K dosažení vysoké kvality masa využívá principu staření. A ten se neobejde bez přesných podmínek.

Za výslednou vynikající chuť hovězího zodpovídá stálé a pomalé odpařování vlhkosti, které zvyšuje koncentraci extraktivních látek – ty jsou v mase zastoupeny v malém množství, ale jde o skupinu látek, které mají vliv na tvorbu chuti a vůně masa.

Podmínky, za nichž zraje Maletické maso:

 • ideální teplota 0–2° C
 • vlhkost 75–83 %
 • rovnoměrné proudění vzduchu

 

V chladicím boxu Farmy jsou nepatrné teploměry a vlhkoměry, které zobrazují veškeré hodnoty pro plnění auditu HACCP a také pro kvalitu masa. Tato data se shromažďují v systému DASHPOINT, který je přehledně zobrazuje. V systému najdete nejen stavy teplot, ale také vlhkostí a dalších důležitých hodnot. Zároveň je možné ohlídat, zda nejsou dveře od chladicího boxu otevřené. Veškerá data je pak možné exportovat do PDF měsíčních výkazů.

Důležitým aspektem celého řešení je systém upozornění. Alerty je možné dostávat jako SMS nebo email a jsou v nich zaznamenaná upozornění na nestandardní podmínky, výkyvy či právě informace o otevřených dveřích. Tyto informace se díky přizpůsobitelným upozorněním dostanou k relevantním osobám, které mohou okamžitě jednat.

Po celkové instalaci zařízení je samozřejmostí i záložní zdroj, který při výpadku elektřiny ihned informuje majitele o výpadku proudu a následných změnách teploty. Tento záložní zdroj je pojištěn i bateriemi, kdyby došlo palivo v agregátu.

Až se tedy zastavíte v okolí Písku, navštívíte přímo Maletickou farmu nebo Restaurant Chapelle, budete vědět, že IoT technologie přispěla k vašemu gurmánskému prožitku.

Zaujalo Vás naše řešení?

Filip Rakovan

Filip Rakovan

IoT Business Developer

Vyplňte následující formulář

  Jméno
  Příjmení
  Email
  Telefon
  Předmět
  Co pro vás můžeme udělat?