Vzdálená pomoc
Reference

Rodentica

Specialista na stomatologické nástroje úspěšně přešel do cloudu

Rodentica má nyní firemní IT kompletně v cloudu, takže se nemusí starat o žádné její hardwarové prvky. Tak se zvýšila efektivita související se správou a provozem firemního IT.

Rodentica je specialistou na vývoj, výrobu a prodej stomatologických nástrojů pro zubaře a zubní laboratoře. I když společnost nepodniká v oblasti, pro kterou je IT infrastruktura základním pilířem, v rámci komunikace se zahraničními pobočkami je spolehlivé firemní IT nutností.

Když fyzická infrastruktura dostala společnost do nepříznivé situace, došla Rodentica do bodu, kdy bylo potřeba přehodnotit, jakým způsobem bude firemní IT pokračovat. Tím nejvhodnějším řešením byl přechod do cloudového virtuálního datového centra.

Výzva

Společnost Rodentica s týmem TCPro spolupracuje již několik let, protože jeho technici se pečlivě starali o servis a správu fyzických serverů, které Rodentica provozovala. Tyto servery časem přestaly dostačovat ve svém výkonu a jejich technické parametry již nepokrývaly potřeby, které Rodentica měla.

Celý problém byl ještě umocněn, když jeden z fyzických disků odešel, takže Rodentica musela jednat. Bylo rozhodnuto, že dojde k celkové obnově a aktualizaci IT infrastruktury.

Jakmile se problém objevil, technici TCPro okamžitě zareagovali a doporučili společnosti Rodentica nové řešení firemního IT. Díky nadstandardnímu servisu a blízké spolupráci se Rodentica nepotýkala s žádnými otazníky. Rozhodnutí o nové infrastruktuře bylo jasné.

Společnost hledala řešení, které bude spolehlivé a bezpečné, zajistí jistotu provozu a pomoc se servisem nebude nikdy daleko. To vše Rodentica dostala ve službě CLOUDPOINT.

Řešení

Ve spolupráci s týmem TCPro zmigrovala Rodentica celou svou infrastrukturu do virtuálního datového centra. Problémy fyzické infrastruktury byly odstraněny. Proces přechodu proběhl bez větších problémů. Objevily se pouze drobné nesrovnalosti, které se ale podařilo rychle vyřešit.

Kromě toho, že se vyřešily problémy s nedostatečností a nefunkčností fyzického řešení, získala Rodentica díky službě CLOUDPOINT ještě další výhody. Cloudové řešení běží z datového centra v Písku, takže jsou data maximálně zabezpečená. Zároveň se Rodentica už nemusí starat o hardwarovou část své infrastruktury, ale může se plně zaměřit na provoz důležitých interních systémů.

“Jednou z nejdůležitějších věcí je dobrá komunikace s techniky, kteří vám při migraci pomáhají. Tým TCPro je velmi ochotný a kdykoli to bylo možné, snažili se nám maximálně vyjít vstříc,” říká David Peroutka, technik společnosti Rodentica.

Výsledek

Rodentica má nyní firemní IT kompletně v cloudu, takže se nemusí starat o žádné její hardwarové prvky. Tak se zvýšila efektivita související se správou a provozem firemního IT. Díky provozu cloudu z datového centra jsou data více v bezpečí a jejich dostupnost je mnohem spolehlivější.

Správně zvolená firemní IT infrastruktura je klíčová pro dobrý interní provoz firem. 

Zaujalo Vás naše řešení?

Vyplňte následující formulář

  Jméno
  Příjmení
  Email
  Telefon
  Předmět
  Co pro vás můžeme udělat?