Vystřelte své železo do oblak

Infrastruktura jako služba dává volnost připravit vše vždy tak, jak potřebujete. Kdy je IaaS tou správnou volbou? IaaS – jak funguje a co to znamená pro vaši firmu v praxi.
1677590499362
IaaS (Infrastructure as a Service) lze považovat za stavební kámen cloudových služeb, jejíž obliba každoročně roste tak, jak se vyvíjejí potřeby progresivně smýšlejících společností. Výhod bychom zde hned nalezli celou řadu. Ať jsou to například věci spojené s morální životností stávajících hardwarových řešení nebo potřebného supportu, za hlavní výhodu lze nesporně považovat nulové investiční náklady, jdoucí ruku v ruce s paušálním provozem za reálně spotřebovaný výpočetní výkon.

I přesto však existuje celá řada společností preferující vlastní řešení a investují nemalé finanční prostředky tam, kde nemusí. Jaké to může mít vlastně důvody? Je to obava z bezpečnosti o svá data? Nebo prostě jenom navozený pocit, že Virtual Machine je něco méněcenného oproti hmatatelnému serveru?

Proč právě CLOUDPOINT?

Operativní leasing řešící vozový park společností se těší velké oblibě, a tak si říkáme, zda-li v této paralele můžeme nalézt potřebné přirovnání k námi poskytované službě CLOUDPOINT. Ať už o tom přemýšlíme jakkoliv, paralela zde nepochybně existuje. Jenom s jedním drobným rozdílem. CLOUDPOINT je mnohem výhodnější.

Vezměme si například projekt spojený s naším stávajícím nebo budoucím řešením, jehož vstupní investice zahrnující několik serverů včetně zálohování, chlazení a potřebné infrastruktury, sahá do výše 0.5 mil. Kč. Provozní náklady pak obsahují zejména spotřebovanou energii, konektivitu a v neposlední řadě DevOps člověka, který se nám o celé řešení postará. OPEX v následných 5 letech nebude nižší než-li 0.3 mil. Kč. Bavíme se tedy o investici dosahující 0.8 mil. Kč, nepočítaje náklady s potřebným servisem.

Pokud náklady rozložíme do 5ti let, což je maximální doba životnosti serverů, bavíme se o částce přesahující 13 tisíc Kč měsíčně, která z hlediska dedikovaného cloudového řešení vychází přibližně podobně. ALE – i v takovém případě lze za nespornou výhodu považovat odpadající vstupní investici.

Přesně v tuto chvíli na scénu vstupuje náš CLOUPOINT, jehož přesvědčující schopnosti jsou jednoznačné i pro ty, kteří nemají zrovna po ruce kalkulačku.

Zamysleme se nad tím, kolik reálně spotřebuje naše řešení výpočetního výkonu. Pomineme-li věci spojené se zálohováním, synchronizací dat a externě napojených dalších služeb, hlavní traffic bude korespondovat s běžným 8 hodinovým pracovním dnem. Tedy vyjádřeno v procentech, naše řešení bude vytěžováno přibližně z 30 %. Navíc lze předpokládat, že výpočetní výkon nebude permanentně vytěžován na maximum.

CLOUDPOINT je služba, která zohledňuje reálně spotřebovaný výpočetní výkon bez ohledu na to, kolik dat v rámci našeho cloudu přenesete. Jiným způsobem říkáme, že pokud náš projekt, jehož investiční hodnota v rámci 5 let dosáhne částky 0.8 mil. Kč, můžeme s CLOUDPOINTEM využívat přibližně do 5 tisíc Kč měsíčně?

Ano, přesně tak to je a navíc nás to ve startu nebude stát ani korunu.

Závěrem

Co myslíte, že má větší předpoklad ke kvalitnímu provozu server, který je s vámi už tak dlouho, že ani nevíte, kdy jste ho pořizovali nebo server, který je obměňován podle správného harmonogramu? Správně fungující IT infrastruktura je obrazem správně fungující firmy.

V případě naší služby CLOUDPOINT neřešíte žádné finanční navýšení, ani za předpokladu dedikovaného řešení.

Zaujali jsme vás?

Doporučené

Vyplňte následující formulář

  Jméno
  Příjmení
  Email
  Telefon
  Předmět
  Co pro vás můžeme udělat?