Jde zmigrovat do cloudu na základě doporučení AI - část druhá
První část zhodnocení výstupů, které nám ChatGPT dal, dopadl velmi obstojně. Podívejme se tedy na zbylých 5 best practices.
Adoptujte migraci ve fázích
🤖 Fáze by měly být nastaveny tak, abyste migraci začali nekritickými aplikacemi – zajistíte snížení rizika. Využijte pilotní projekty k otestování migračních procesu, než přijdete k větším provozně kritickým workloadů.
🧑💻 Lépe to říct nejde.
Využijte automatizační a orchestrační nástroje
🤖 Použijte automatizační nástroje pro urychlení migrační úkolů, snížení počtu chyb a zlepšení efektivity, Nasaďte infrastrukturu jako kód (IaC) a cloudově nativní automatizační nástroje pro ustálenou správu zdrojů.
🧑💻 Opět se bavíme o tom, že takové aktivity vyžadují externí pomoc, protože málo firem si může dovolit mít jako součást týmu takto vysoce specializované techniky. Spíše tedy než hledat nové členy týmu, zamyslete se nad tím, jestli není efektivnější najít partnera.
Mějte plán prevence odstávky a ztráty dat
🤖 Vytvořte detailní plán návratu a zálohy dat. Buďte v komunikaci se stakeholdery ohledně potenciálních narušení služeb.
🧑💻 Komunikace je klíčová. Když si předem se všemi zainteresovanými skupinami vyjasníte, co migrace může obnášet, ušetříte si spoustu problémů později. Protože je skoro nepravděpodobné, aby migrace proběhla bez jakéhokoli problému.
Optimalizujte pomigrační výkon
🤖 Využívejte cloudově nativní monitorovací nástroje ke sledování výkonu. Tak můžete upravovat alokaci zdrojů a průběžně optimalizovat workloady kvůli výkonu a nákladům.
🧑💻 To je fáze, ve které převedete do praxe finanční průzkum. Jedna věc je, že poskytovatel cloudu monitoruje jeho provoz, ale to je z jiného důvodu. Vy potřebujete monitoring, který bude sledovat efektivitu využití výpočetních zdrojů.
Trénujte a zvyšujte kvalifikaci svého týmu
🤖 Investujte do tréninkových programů a certifikací pro cloudové technologie. Váš tým bude mít aktuální vhled do best practices a potřebné schopnosti ke správě a optimalizaci cloudového prostředí.
🧑💻 To vlastně úplně nesouvisí s migrací samotnou, ale spíše s úspěšnou implementací změny. Je ale pravda, že pokud se jako technici vzděláváme pořád, může nám to ulevit i při migraci samotné.
Jak si AI vedla?
Musím uznat, že velmi dobře. Ačkoli je každá migrace jiná, jsou úkony, před kterými se prostě uniknout nedá. A samozřejmě každý z těchto kroků bude mít pro každou firmu jiný výstup. I tak si ale ověřujte vše, co na vás AI vyplázne. A ještě jedna rada, jak vidíte, obecný prompt vedl k částečné odpovědi. Konkrétní prompty by tedy i v tomto případě pomohly vidět nejen jasný krok, ale také důvody nebo problémy.